top of page

Özel Yeni Dünyalar Hakkında

ÖZEL YENİ DÜNYALAR ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ

     

       Özel Yeni Dünyalar Özel Eğitim Kurumu 2001 yılında, İstanbul, Kartal ilçesinde, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak, özel eğitime muhtaç bireylerin eğitim faaliyetlerini yürütmek üzere Özel Yeni Dünyalar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi adıyla hizmete girdi. Merkezimizde bedensel, zihinsel, yaygın gelişimsel bozukluklar ve özel öğrenme güçlüğü çeken, engelli bireyler için bireysel ve grupla seanslı eğitim hizmetinin yanı sıra aile eğitimleri, aile danışmanlığı, kişisel gelişim testleri, çocuk gelişim testleri gibi hizmetler de yürütülmektedir. Kurulduğu günden bugüne uzman kadrosu ile  hizmet kalitesini düşürmeden faaliyetini sürdüren kurumlarımızda branş öğretmenleri ile eğitim verilmektedir. Her branşın kendine has uzmanı ile eğitim sürdürülmektedir. Uzman kadromuzda zihinsel engelliler öğretmenleri, fizyoterapistler, okul öncesi öğretmenleri ve psikolog bulunmaktadır. Kurumumuzda ara yıl ve yaz tatili dönemlerinde de eğitimlerimiz aravermeksizin devam etmektedir.

 

EĞİTİM SİSTEMİ

     

       Bireysel Eğitim: Merkezimize müracaat eden çocuklarımız, değerlendirme kurulumuz tarafından değerlendirilmekte ve bu değerlendirme sonucunda çocukların gelişim düzeyleri ve eğitim performansları belirlenmektedir. Sağlık kurulu ve özel eğitim değerlendirme kurulu raporları da göz önünde bulundurularak, çocukların bireysel özellikleri ve eğitsel performanslarına göre bireysel eğitimleri verilmektedir.Buna göre;

  • Her çocuk, bireysel özelliklerine göre eğitime alınmaktadır. 

  • Bireysel eğitim, konusunda uzman ve tecrübeli kadromuz tarafından verilmektedir.

  • Bireysel eğitim; “Bireyselleştirilmiş Eğitim Programı (BEP)” doğrultusunda, 45 dakikalık seanslar şeklinde uygulanmaktadır. Her seansta, programda yer alan disiplin alanlarına ve öğretimsel amaçlara yer verilmektedir.

  • Eğer çocuk kreşe, anaokuluna veya okula gidiyorsa, bireysel eğitiminde alınan veriler doğrultusunda çocuğun devam ettiği 

  • okul ile görüşmeler yapılmakta ve böylece okuldaki öğretmen(ler)i ile eşgüdümlü çalışılmaktadır.

  • Bireysel eğitimi veren uzman, çocuğun velisine; çocukla yapmış olduğu çalışmalar hakkında gerekli bilgileri vermekte ve evde yapılacak çalışmaları açıklamaktadır.

  • Çocuğun bulunduğu gelişim basamağından başlanarak adım adım çalışmalar yapılmaktadır. Günlük, haftalık, aylık, altı aylık ve yıllık amaçlar, kısa ve uzun dönemli hedefler ve aylık bireyselleştirilmiş eğitim programları belirlenerek çalışmaya devam edilmektedir. 

MİSYONUMUZ

Bilimsel ilkeler ışığında teknolojinin imkanlarından yararlanan,açık şefaf,iletişime değer veren,ortak çalışma prensibinde gerçekci ve güvenilir bir kurum olabilmek.

VİZYONUMUZ

Sevginin, bilginin ve sağlıklı yaşamın ışığında ilerlemeyi hedefleyen ve hedefleten bir kurum olmanın ayrıcalığı ile hizmet vermektedir.
Özel Yeni Dünyalar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, deneyimli ve dinamik kadrosuyla, sektör içerisinde gerek özel eğitim hizmetleri gerekse psikolojik danışmanlık ve eğitim hizmetleriyle; farklı alanlarda hizmetler sunduğu birey ve gruplara,  kaliteli hizmet vermeyi ilke edinmiştir. 
Vizyonumuz; çağın gerektirdiği değişim ve gelişen ,yeniliklere ayak uydurmak, 
Alanında faaliyet gösteren kurumlar arasında en iyiler arasında olmaktır.

bottom of page